Lietuviai Ispanijoje nepasižymi išskirtiniu nusikalstamumu


Neseniai nuskambėjo žinia, jog Ispanijoje sulaikyta 12 žmonių grupė, išnaudojusi šioje šalyje dirbančius lietuvius. Lietuvos konsulas Valensijoje teigia, jog lietuviai nusikalstamumo atžvilgiu jokiu būdu neišsiskiria iš kitų šioje šalyje gyvenančių imigrantų.

Kovo pabaigoje Ispanijos žiniasklaida pranešė, kad Sevilijoje buvo sulaikyta 12 lietuvių gauja, išnaudojusi savo tautiečius. Jie buvo atvežami iš Lietuvos, Ispanijoje itin sunkiomis sąlygomis dirbdavo žemės ūkio darbus, tačiau negaudavo žadėtų atlyginimų.

Pasak Lietuvos konsulato Valensijoje vadovo Tomo Irniaus, tokie atvejai, bent jau išlendantys į dienos šviesą, tikrai nėra dažni. Ir nors jau seniai sklando gandai, esą lietuviai Ispanijoje pirmauja nusikaltimų srityje, konsulas tą neigia.

"Ispanija - imigrantų valstybė. Čia jie atvyksta ne tik iš Europos, bet ir kitų valstybių. Labai nemažai yra imigrantų iš Rumunijos, Bulgarijos, Maroko ir Lotynų Amerikos valstybių. Lietuviai jokiu būdu neišsiskiria bendrame nusikalstamumo kontekste", - sakė T. Irnius.

Įkalintų Ispanijos kalėjimuose Lietuvos piliečių, pasak jo, nėra daug. Miestelyje šalia Valensijos esančiame kalėjime, sausio duomenimis, buvo 11 Lietuvos piliečių.

Ispanijos statistikos duomenimis, Valensijos regione gyvena daugiau nei 8 tūkstančiai lietuvių. Tai - legaliai registruoti žmonės, o kiek jų yra iš tikrųjų, pasak T. Irniaus, sunku pasakyti. 2013 metų duomenimis, visoje Ispanijoje gyveno apie 23 tūkst. Lietuvos piliečių.
Minimalus oficialus atlyginimas Valensijos regione - daugiau nei 1000 eurų, tačiau, pasak konsulo, realiai žmonės gyvena ir mažiau uždirbdami - nemažai jų uždirba tik 800 eurų.

Daugelis lietuvių Ispanijoje dirba žemės ūkio darbus, tačiau tai sezoniniai darbai ir jie netrunka ištisus metus. Anksčiau, kol nebuvo krizės šioje šalyje, nemažai mūsų tautiečių dirbo ir statybos darbus, ir aptarnavimo sferoje.
Prieš pat krizę Ispanijoje buvo pristatyta daug nekilnojamojo turto objektų ir dabar nemažai jų stovi tušti, nėra nei parduoti, nei išnuomoti. Neišnaudoti stovi netgi ištisi kvartalai. Anot T. Irniaus, Valensijos regiono valdžia mąsto, kaip tuo nekilnojamuoju turtu galėtų sudominti investuotojus iš užsienio.

Anot konsulo, Ispanijoje jau pastebimas ir toks reiškinys, kad lietuviai įsigyja būstą, norėdami šioje šalyje vasaroti. Trijų kambarių butą miestelyje prie jūros galima nusipirkti ir už 80 tūkst. eurų.

 

www.ve.lt 

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ačiū, kad balsavot !