Tarsi Sankt Peterburge


 

  Šių metų, balandžio mėnesį, Alikantėje (MARQ) bus eksponuojama geriausių rusų arheologijos pavyzdžių paroda, kurią pristato valstybinis muziejus „Ermitažas“ iš San Peterburgo. Paroda susideda iš 430 priešistorės, geležies amžiaus ir viduramžio laikotarpio arheologinių radinių.

Šio projekto direktorius Manuel Domenech pasakojo, kad pirmoji muziejaus salė bus skiriama Priešistorės arheologiniams atradimams. Šio laikmečio žymiausi radiniai tai Paleolito Venera pagaminta iš dramblio kaulo, zoomorfinės titnago figūrėlės rastos prie Kaftino ežero arba laidojimo brangenybės rastos Maikop piliakalnyje ketvirtąjąme tūkstantmetyje prieš Kristų.

Tarp kitų parodoje eksponuojamų kūrinių taip pat rasime aukso papuošalų, kuriais puošėsi Altajaus ir Skitų klajoklių tautos, Sibiro Jenisėjaus kultūros šventinių relikvijų bei akmens skulptūrų iš Bosforo karalystės.

Trečioje muziejaus salėje savo erdvę paskirs Viduramžių laikotarpiui, kurioje bus eksponuojami Šilko epochos eksponatai : įspūdingi kinietiški veidrodžiai bei  sidabriniai persiški puodeliai bei indai iš centrinės Azijos. Taip pat bus rodomi kūriniai iš Bizantijos gyvavimo laikų, mongolų senoviniai, buitiniai daiktai, pirmųjų rusų carų „Aleksandrovskaya Sloboda“ rūmų grindų plytelės ir daug kitų senovinių atradimų.

Muziejaus „Ermitažas“ vadovas Andrey Alexeev pasidžiaugė, kad ši paroda yra pati didžiausia muziejaus istorijoje ir ateityje taip pat planuojama šią ekspoziciją pristatyti Madride „El Prado“ muziejuje.

„Arheologinius Rusijos turtus“ bus galima pamatyti Alikantės mieste vykstančioje parodoje (MARQ) nuo balandžio mėnesio iki spalio mėnesio pabaigos.

 

prensa1.com

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...