Emigrantai vėl rikiuojasi oro uostuose


Švęsti Kalėdų į Lietuvą grįžę svetur gyvenantys tautiečiai gimtuosiuose namuose ilgai neužsibuvo.

Prieš pat šv. Kalėdas šalies oro uostuose kilusį grįžtančių emigrantų ir jų pasitikti atėjusių giminaičių džiaugsmingą šurmulį jau keičia nelinksmas išlydėtuvių sambrūzdis, rašo „Lietuvos žinios“.

Šventiniu laikotarpiu prasidėjęs intensyvus kelionių maratonas, pasak oro uostų darbuotojų, dar truks savaitę, kol bus išlydėti visi iš svetur atvykę tėvynainiai. Pagrindiniuose - Vilniaus ir Kauno - oro uostuose šiuo metu sutelktos didesnės keleivius aptarnaujančių darbuotojų pajėgos. Kai kurios oro kompanijos net surengė papildomus reisus.

Oro uostuose kalbinti išvykstantys tautiečiai tikino, kad mielai pasiliktų tėvynėje ir ilgiau, tačiau atgal iškart po švenčių juos gena svetur laukiantys darbai. Daugelis emigrantų liūdnai tvirtina kol kas nematantys galimybių grįžti į Lietuvą visam laikui. Savo skrydžio Vilniaus oro uoste laukiantis šiaulietis Andrius LŽ pasakojo, kad aplankyti žmonos su dukra atskrido vos dešimčiai dienų. Vyras buvo priverstas iškart po švenčių skubėti atgal, nes užsienyje turi darbą. "Nuotaikos prastos, gaila palikti šeimą", - teigė jis. Jau antrus metus Norvegijoje dirbantis ir šeimą Lietuvoje išlaikantis Andrius tikino, kad emigruoti teko užklupus ekonominiam sunkmečiui.

Kalėdas tėvų namuose sutikęs, tačiau atgal į Singapūrą išskrendantis kaunietis Kristijonas Kabašinskas pasakojo atostogų šiemet į Lietuvą parvykęs tik po trejų metų. "Nuotaikos grįžus į tėvynę puikios! Baiminausi nusivilti, bet viskas taip pasikeitę ir patobulėję, kad jau mąstau: jeigu darbai leis, kitais metais kraustysiuos atgal", - savo įspūdžiais dalijosi K.Kabašinskas.

"Liūdna palikti tėvus, bet jau norisi atgal", - tvirtino Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Eglė. Mergina teigė į Lietuvą parskrendanti tik kartą per metus, dažniausiai - Kalėdų atostogų. "Rytoj laukia darbas, todėl iškart po švenčių turiu skubėti atgal", - pridūrė ji.

www.DELFI.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...