Tyrimas: ar rūkymas sumažina įtampą?


Naujausio tyrimo duomenimis, rūkymas toli gražu nešvelnina streso. Susidoroti su įtampa kur kas lengviau metus rūkyti.

Britų mokslininkai atliko tyrimą – matavo nerimo lygį 500-ams žmonių tuo metu, kai jie metė ir vėliau, jiems metant rūkyti. Penktadalis tiriamųjų tvirtino, kad rūkymas padeda įveikti įtampą, rašo dailymail.co.uk.

Visi tiriamieji dalyvavo Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sistemos įstaigos organizuotoje kovos su rūkymu programoje ir du mėnesius naudojo nikotino pleistrus bei lankėsi konsultacijose.

Praėjus pusmečiui po programos iš 491 tyrimų dalyvio 68 vis dar nerūkė ir kur kas rečiau jausdavo nerimą, nei anksčiau. Tie, kuriems nepavyko atsikratyti žalingo įpročio, jautė gerokai stipresnį stresą, nei prieš tyrimą.

Tyrėjai iš Oksfordo universiteto ir Londono karališkojo koledžo teigė: „Paplitusi nuomonė, kad rūkymas mažina stresą, yra klaidinga. Iš tisų yra priešingai – nerimą stiprina rūkymas. Rūkantieji privalo tai žinoti.“Mokslininkų nuomone, klaidingas požiūris suklestėjo, kadangi nustojus rūkyti, organizmas iš pradžių jaučia nikotino stygių ir žmonės būna nervingi.

Jei rūkorius visą dieną nerūko, jaučia irzlumą, kuris praeina, jei žmogus vakare užsirūko. Taigi rūkymas tiesiog sumažina įtampą, kuri kyla dėl nikotino abstinencijos, o su kasdienių rūpesčių sprendimu neturi nieko bendro.

Mokslininkams nebuvo aišku, kodėl tiems tyrimo dalyviams, kuriems nepavyko mesti rūkyti, sustiprėjo nerimo pojūtis. Galbūt to priežastys – nepavykęs bandymas atsikratyti žalingo įpročio ir nerimas dėl sveikatos.

www.DELFI.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...