10 gėrimų, kuriems organizmas norėtų pasakyti „ne“!


Nesvarbu, stengiatės numesti, o gal išlaikyti esamą svorį, siekiate sveikesnio gyvenimo būdo ar tiesiog norite daugiau dėmesio skirti mitybai, viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų – netinkamas gėrimų pasirinkimas. Nekalbame apie alkoholį... Ar susimąstėte kada, kokį kalorijų kiekį gaunate, pavyzdžiui, su limonadu ar sultimis? Saldus, spalvotas, angliarūgštės prisotintas gėrimas tikra kalorijų bomba... Štai dešimt gėrimų, kurių vertėtų vartoti su saiku, o dar geriau – visai atsisakyti.

1. Sulčių gėrimai. Daugumos jų sudėtyje galima rasti didelį kiekį cukraus, o sulčių būna vos keli procentai. Taigi šis gėrimas tikrai ne pats sveikiausias pasirinkimas. Jei norite tikrų sulčių, rinkitės ką tik išsaustas. Tačiau šios sultis taip pat neturėtų būti skirtos troškuliui malšinti. Jos yra veikiau maistas nei gėrimas. Stiklinė natūralių sulčių gali būti sriubos, bet ne vandens pakaitas.

2. Plakti kavos gėrimai. Juose ne tik gausu kofeino, kurio „perdozuoti“, nerekomenduojama, bet ir grietinėlės, riebaus pieno, sirupo, cukraus... Tikriausiai nė nereika sakyti, kad vienas šio saldaus gėrimos puodelis gali atstoti visai neblogus pietus. Jeigu negalite apsieiti be kavos, geriau rinktis su liesesniu pienu ir atsisakyti papildomų priedų.

3. Aromatizuotas saldintas stalo vanduo. Didžiausia jų bėda – saldikliai ir sintetinės aromatinės medžiagos. Paprasčiau ir sveikiau rinktis natūralų geriamąjį vandenį. Na, o jei jo skonis nebepatinka, pagardinkite keliais griežinėliais citrinos arba vienu kitu šaukštu naminės uogienės.

4. Gazuotas vanduo. Nuolat geriamas stipriai gazuotas vanduo taip pat ne pats geriausias pasirinkimas. Pasak specialistų, toks vanduo ilgainiui gali sutrikdyti virškinimo sistemą ir netgi turėti įtakos svorio augimui.

5. Kokteiliai. Dažniausiai jie ruošiami iš pačių įvairiausių sudėtinių dalių: sulčių, ledo, grietinėlės, valgomųjų ledų, svaigiųjų gėrimų ir pan. Tik pagalvokite, kokia kalorijų, kvapiųjų medžiagų ir saldiklių dozę gaunate su tokio gėrimo taure. Atminkite, kuo gėrimas turi mažiau ingredientų, tuo organizmui jis sveikesnis ir lengviau apdorojamas.

6. Trintų vaisių kokteliai. Jei tokius darote namuose – puiku, galite būti tikra, kad jie bus paruošti tinkamai. Tačiau greitojo maisto užkandinėse gaminamuose kokteiliuose galima aptikti nemažai cukraus, kuris skanų gėrimą paverčia itin kaloringu ir toli gražu ne tokiu sveiku, kaip įsivaizdavote. Beje, trinti vaisių kokteiliai taip pat kaip ir sultys, geriausia, kai yra vartojami ne šalia kitų patiekalų, o kaip atskiras patiekalas – pavyzdžiui, priešpiečiams.

7. Saldūs svaigieji gėrimai. Jie ne tik kaloringi, kadangi sudėtyje turi cukraus bei kitų papilomų kvapiųjų medžiagų, bet ir gali sukelti sveikatos problemų.

8. Limonadai. Jei jūsų šeima neįsivaizduoja gyvenimo be šio gėrimo, jį nesunku pasidaryti ir pačioms namuose - pagardinti medumi, vaisiais, uogomis... O ryškiai spalvotus limonadus geriau palikite parduotuvėje. Tai visiškai nenaudingas gėrimas nei jums, nei jūsų vaikams.

9. Sportininkų gėrimai. Šių gėrimų sudėtyje pasitaiko įvairių medžiagų, kurių organizmas visai nepageidauja, tad jei rimtai nesportuojate, geriau savavališkai jų išvis negerkite ir stenkitės atsigaivinti natūraliu vandeniu.

10. Energiniai gėrimai. Juose gausu cukraus, kofeino, todėl nuolat vartodama galite pridaryti žalos savo organizmui. Jei negalite be kofeino, tada be kuriuo atveju geriau puodelis natūralios kavos.

P. S. Kad ir kaip būtų, joks gėrimas niekada neatgaivins taip, kaip grynas vanduo. Tai yra pats sveikiausias ir natūraliausias pasirinkimas. Tereikia įprasti jį gerti ir kitų gėrimų ilgainiui nė nesinorės. Beje, Rytų sveikos gyvensenos žinovai pataria gerti ne šaltą, o drungną, maždaug kūno temperatūros (36-38 laipsnių) vandenį. Jų teigimu, būtent tokį skystį organizmas įsisavina geriausiai ir neeikvodamas energijos resursų.Ji24.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...