Ispanija areštavo H.Mubarako prabangius namus ir automobilius


Policija Ispanijoje pranešė areštavusi buvusio Egipto lyderio Hosni Mubarako turtą, kurio vertė - 28 mln. eurų, skelbia BBC.

Policija veiksmų ėmėsi po to, kai naujoji Egipto valdžia pateikė tarptautinį prašymą užblokuoti 130 asmenų, susijusių su H. Mubarako režimu, lėšas.

Ispanijos bankuose įšaldyta 18,4 mln. eurų turto.

Be kita ko, H. Mubarakui priklauso nekilnojamasis turtas sostinėje Madride ir kurortiniame Marbeljos mieste, septyni prabangūs automobiliai.

Du pastatai Madrido turtuolių rajone vertinami 7 mln. eurų, o septyni namai Marbeljoje - daugiau nei 3 mln. eurų.

"Šis turtas galėjo būti sukauptas iš tokių nusikaltimų, kaip viešųjų lėšų išvaistymas, korupcija ar nelegalus turto įgijimas per jo valdymą", - teigė policijos pareigūnas.

H. Mubarakas po beveik tris savaites trukusių masinių protestų, per kuriuos žuvo beveik 900 žmonių ir daugiau nei 6 tūkst. buvo sužeisti, buvo nuverstas 2011 metų vasario 11 dieną. Šią vasarą dėl nurodymo saugumo pajėgoms šaudyti į protestuotojus jam buvo skirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Šveicarija yra įšaldžiusi 337 mln. eurų lėšų, susijusių su H. Mubaraku.

Didžiojoje Britanijoje įšaldyta mažiausiai 103 mln. eurų, tačiau baiminamasi, kad kai kurios kompanijos ir turtas gali būti nepatikrinti.

ELTA
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...