Medicininė mįslė: alergija sveikam gyvenimo būdui


Teisinga mityba ir fizinis aktyvumas laikomi pagrindiniais sveikatos šaltiniais. Tačiau britui Tratonui Stevenui toks režimas duoda toli gražu ne teigiamą efektą: šis 18 metų vaikinas yra alergiškas sveikam gyvenimo būdui, rašo „The Daily Mail“.

Jam diagnozuota anafilaksija – mirtinai pavojinga alerginė reakcija, kurią sukelia maistas ir fizinis krūvis.

Pirmą kartą T. Stevenui ši alergija pasireiškė 14 metų amžiuje: pakilo aukšta temperatūra, pradėjo krėsti šaltkrėtis, smarkiai skaudėjo pilvą, pasunkėjo kvėpavimas, ištino veidas ir liežuvis. Tuomet vaikinas buvo paguldytas į ligoninę. 

Per kitus trejus metus buvo įvykę dar keli priepuoliai. Gydytojai negalėjo pasakyti, kas sukėlė tokią reakciją. Diagnozę nustatė alergologas Stephenas Tillas.

Paaiškėjo, kad vaikinas yra alergiškas lipidus pernešančiam baltymui, kuris aptinkamas žaliose daržovėse, salotose, vaisiuose, riešutuose, kviečiuose ir krevetėse. Tačiau alerginė reakcija pasireiškia tik po fizinio krūvio (praėjus maždaug 2 – 4 val. po valgio), kuris gali būti ir nelabai didelis. 


Kodėl anafilaksija ištinka po fizinės veiklos, vieningos nuomonės nėra. Egzistuoja daug teorijų, teigiančių, kad dėl fizinio krūvio padidėja žarnyno pralaidumas, pakinta kraujagyslių reakcija į alergenus ar pasikeičia poveikis organizmo neuroendokrininėms ląstelėms (specialioms nervų ląstelėms, gaminančioms tokius hormonus kaip adrenalinas).

Beje, tokios reakcijos katalizatoriais gali tapti ir karštis, alkoholis, nerimas ir psichologinis stresas.

www.DELFI.lt


Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...