Europos Lietuviu Krepsinio Turnyro aprasymas


 

Jau tradicija tapes ELKT buvo pirmą kartą surengtas 2002 metais Münstery (Vokietija) ir nuo to laiko keliauja po skirtingas Europos šalis: Vokietija, Lenkija, Anglija, Airija, Baltarusija ir Lietuva.

Jis yra skirtas lietuviams, gyvenantiems Europoje. Jo tikslas yra suburti po Europą išsibarščiusius lietuvius, susipažinti, skatinti tautinį bendravimą, prasmingai drauge praleisti  laiką. Krepšinis – tai tinkamiausias būdas šiam tikslui įgyvendinti. Juk jeigu mus sieja bendras pomėgis, veikiausiai sieja ir bendri interesai Lietuvos vardan.

Krepsinis Lietuvoje turi unikalia istorija, turint galvoje kaip neilgai salis yra nepriklausoma. Pirmas grandas buvo neprilygstamas Arvydas Sabonis, tada didingasis Sarunas Marciulionis, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomicius, Zydrunas Ilgauskas, Darius Songaila, Ramunas Siskauskas, Saulius Stombergas, Sarunas Jasikevicius, Arvydas Macijauskas, Linas Kleiza...

Krepsinis lietuviams - ne vien tik sportas, krepsinis yra gyvenimo filosofija, religija. Tai iskirtinis tautos bruozas. Lietuva rado krepsinyje buda save pristatyti likusiam pasauliui.

Lietuviai, kaip sake Kanados nacionnalines rinktines direktorius, yra krepsinio tauta, jie ismano si zaidima, jie visi yra treneriai, visi zaidejai, krepsini tu jauti ir uzuodi visur. Lietuvos aistruoliai seka savo rinktines komandos pasirodyma su tokiu uzsidegimu, kuriam lygiu turbut nera niekur.

Per paskutinius metus sis unikalus renginys susilauke didžiulio susidomėjimo ne tik tarp uzsienyje bei lietuvoje gyvenanciu lietuviu, bet ir Lietuvos žiniasklaidoje. Jame renkasi vis daugiau komandų iš skirtingų Europos salių, turnyro bendras žaidybinis lygis nuolat dideja, aikstelje uzverda vis arsesnes kovos, pergales skonis tampa vis sadesnis.

ELKT pasižymi išskirtinėmis taisyklėmis: rungtynių metu aikšteleje turi būti mažiausiai po vieną merginą, kuriai yra taikomos ivairios privilegiojs. Jos pelnyti taškai yra dvigubinami, aktyvi gynyba is vyru puses yra neleidziama. To pasekoje ju vaidmuo aiksteleje tampa vienas is pagrindiniu. 

 

Kadangi šis turnyras nuolatinio remėjo neturi ir yra finansuojamas tik iš turnyro dalyvių kuklių mokeščių, turnyro rengėjai visuomet yra priklausomi nuo gerų žmonių arba prijaučiančių organizacijų ar institucijų geranoriškumo ir jų aukų.

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...