Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitinkant


      Lietuva gyvena artėjančiu pavasariu- dauguma keiksnoja permainingus orus ir skersgatviuose bei prekybos centruose tykančius virusus.. kur bepasisuksi- vis kažkas čiaudi ,kosti ar šnirpščioja,todėl taip gera ryte išvysti vis skaisčiau nušvintančią saulutę- jau pabaiga tamsaus, šalto ir šlapio laiko tarpo, kuris daugeliui tautiečių asocijuojasi su beprotiškomis šildymo kainomis ir ligomis.

      Su tokia pat viltimi ir džiugesiu kadaise - 1990 metų kovo 11-jąją Lietuva pasitiko žinią, kad mes pagaliau vėl LAISVI... Tuo metu ši žinia atrodė tokia svaiginanti, kad beveik nereali..Ilgus metus Tarybinės Rusijos kalėjimas Lietuvai buvo nors ir slogus, bespalvis ir šaltas (kaip žiema) ,bet gana saugus prieglobstis ,tarsi valstybiniai vaikų namai,kur visiems vaikams rytais priklauso tokia pati porcija- lėkštė košės ir  puodelis arbatos. Tik štai uždanga krinta, sienos subyra - ir vaikų namų auklėtiniai išeina į platųjį pasaulį: atsiveria ir didžiulės galimybės , ir nenumatyti pavojai...


       Naujai atkurtai nepriklausomai Lietuvai - jau 21- eri.. Žmogui tai būtų aktyviausios - studentiškos jaunystės metas,kai visas pasaulis atsiveria ryškiausiomis spalvomis, o tėvai daugeliu atveju jau nevadovauja , kur turi eiti, ar kelintą valandą privalai sugįžti. Valstybei šis laikas- juokingai menkas, kad ji galėtų subręsti ir tapti svarankiška - tiek ekonomine, tiek psichologine prasme. Žiūrint atgal, šie metai Lietuvai ir lietuviams buvo išties ne nuobodūs ir tikrai ne lengvi..ir tikriausiai nemaža vyresniosios kartos atstovų dalis , jei būtų tokia galimybė, mielai sugrįžtų į didžiosios Rusijos glėbį..Tačiau bet kokiu atveju- šis nesaugus ir pilnas klaidžių takų bei takelių, skausmingų ir džiugių nuotykių kelias, kuriame lyg smėlyje įbrėžta ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo istorija, ši kadaise taip vyliojusios laisvės ir daug kam griuvusių apgaulingų vilčių odisėja- neišbraukiama mūsų tautos patirtis. Laisvės vėjų nugairinta, ekonominių krizių išvarginta, kaip smėlio smiltys į visas pasaulio šalis nuo Baltijos krantų išnešiota Nepriklausomybės vaikų karta - tai mes, kur bebūtume- Lietuvoje, Ispanijoje, Anglijoje ar Airijoje. Kad tik to nepamirštume..


         Ispanijos lietuvis ar kituose turtinguose Vakarų kraštuose nutūpęs ir gerai įsikūręs mūsų gentainis, paprasto Lietuvos piliečio akimis- tarsi paukštis,kuriam pavyko perplaukti jūras ir peržiemoti šiltuose kraštuose..o žodis Ispanija daugeliui lietuvių, skubančių po darbo dienos į namus, skamba panašiai kaip rojus..Ir vis tik mūsų visų Lietuva - šiandien švenčianti 21- erių metukų jubiliejų, bundant pavasariui, norėtų tikėti, kad gražiausi metai , kai ispanams ar airiams norėsis ją aplankyti ne vien smalsumo sumetimais, o išskridę paukščiai būriais grįš atgal - ne už kalnų. Graži ir uždeganti vizija -jau pusė darbo. Ir nesvarbu, kad šiuo metu ji beveik neįtikėtina ar nereali...Pasvajokim:)

Prensa1

Vita

 

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...