Emigrantas Ispanijoje: kol galėjome, tol dirbome


Saulius Miniotas 2000-aisiais metais išvažiavo į Ispaniją ieškoti didesnio uždarbio - ten neturėjo nei draugų, nei pažįstamų, nei kur apsistoti. Visgi elektriku Lietuvoje dirbęs S. Miniotas suprato, kad šeimos tėvynėje išlaikyti negalįs.


„Išvykau vien dėl to, kad užsidirbčiau pinigų. Lietuvoje 2000-aisiais metais turėjau darbą, bet buvo trūkumas. Tikėjausi, kad užsienyje daugiau užsidirbsiu ir grįšiu į Lietuvą", - Žinių radijo laidoje „Salos" kalbėjo S. Miniotas.


S. Miniotas pasakojo su draugais važinėjęs po Ispaniją, naudojosi žodynėliu kalbėdamas su vietiniais, bet šie vis vien nieko nesuprato. Vėliau kompanija sutiko kitus lietuvius, kurie pažadėjo įdarbinti, tačiau, paėmę pinigus, dingo. S. Miniotas nenuleido rankų ir kartu su draugais toliau keliavo po šalį, ieškodamas darbo. Galiausiai vienas ispanas pasiūlė darbą statybose, taip vyras ir užsikabino.


„Kai Ispanijoje prasidėjo krizė, kol galėjome, tol dirbome, o kai nebebuvo darbų, statybos nebevyko, nes žmonės nebepirkdavo, prasidėjo krizė. Dirbti bet ką - eiti į laukus skinti apelsinų - nenorėjau. Teko grįžti į Lietuvą ir dirbti Lietuvoje", - kalbėjo S. Miniotas. Jis įsidarbino sunkvežimių vairuotoju Lietuvoje - dabar vyras dirba 6 savaites, o 3 savaites atostogauja.

Šis darbas jam leidžia ir toliau gyventi Ispanijoje„Nežinau apie kitus darbus, bet sunkvežimių vairuotojų (darbą - red.)lengviau rasti Lietuvoje. (...) Lietuvoje dabar yra geriau gyventi, tik tiek kad jau esame pripratę prie šilto klimato - tik tas mus laiko Ispanijoje. Mano visa šeima yra Ispanijoje ir į Lietuvą grįžti kol kas nenorime", - sakė S. Miniotas.

„Šiais laikais Ispanijoje vyrams sunkiau rasti darbą, moterims yra lengviau. Moterys visada turėjo darbo. Jos gali dirbti pardavėjomis, auklėmis, namų šeimininkėmis, viešbučiuose", - pasakojo emigrantas. Pasak jo, moteris, dirbdama tokius darbus, per mėnesį gauna 1200 eurų.


„Man lengviau išgyventi Ispanijoje nei Lietuvoje. Kainos lygiai tokios pačios kaip Lietuvoje - kuro tos pačios, maisto gal truputį didesnės . (...) Lietuvoje už 200 litų nieko daug nenusipirksi, o čia už 50 eurų jau nusiperki..."
Pietryčių Ispanijos mieste Mursijoje gyvenantis S. Miniotas galiausiai prisipažįsta: į Lietuvą ateityje norėtų sugrįžti.
„Vis tiek Lietuva traukia, nes aš laikau ją savo šalimi, myliu ją. Norisi Lietuvoje gyventi ir Lietuvos žiemos norisi. Tikiuosi mes vis tiek į ją gyventi grįšime, bent jau senatvei", - sakė S. Miniotas.

 


http://www.delfi.lt

 

 

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ačiū, kad balsavot !