Kada ir kiek reikia valgyti kivių


Estijos svetainės „Figuurisobrad“ konsultantas, Tartu universiteto profesorius emeritas Mai Maseris primena, jog dabar pats laikas valgyti kivius.

Medikai pataria kasdien suvalgyti po 200 – 300 g įvairių vaisių, tačiau turint galvoje augančius susirgimus gripu, M. Maseris rekomenduoja atkreipti dėmesį į naudingąsias kivių savybes. Šie vaisiai turi daug vitaminų A, B ir C, taip pat daug mineralų. Iš pastarųjų ypač svarbūs magnis ir kalis, normalizuojantys medžiagų apykaitą ir valantys organizmą.

Vos vienas kivis aprūpina organizmą vienos dienos vitamino C norma (100 g kivių yra 100 – 200 mg vitamino C). Naujosios Zelandijos Masio universitete atlikti tyrimai taip pat parodė, jog kiviai padeda skaudant gerklei ir sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Būtent dėl to daktarė Denise Hunter savo straipsnyje, kuris 2011 metais buvo publikuotas žurnale „British Nutrition Journal“, kivius pataria valgyti reguliariai, o sergant peršalimo ligomis 5 – 7 dienas iš eilės valgyti po 1 – 2 kivius kasdien. Šie vaisiai palengvins peršalimo simptomus ir padės greičiau įveikti ligą.

Kiviai padeda sudeginti žalingus organizmo riebalus, todėl apsaugo nuo trombozės ir prailgina gyvenimo trukmę. Norvegijoje net išpopuliarėjo kivių dieta: norint numesti svorio, reikia per dieną suvalgyti po 2 – 3 kivius.

Kiviai turi ploną žievelę, kuri neleidžia vaisiui prarasti drėgmės ir išsaugo jo sultingumą. Kiviuose taip pat yra įvairių rūšių cukraus – sacharozės, fruktozės ir gliukozės. Jis vaisiaus minkštimui suteikia saldumo. Baltymų ir riebalų kiviuose nedaug – mažiau kaip 1 g / 100 g vaisių. Dėmesio nusipelno ir skaidulinės medžiagos, kurių kiviuose yra daugiau negu kituose vaisiuose.

Šie ryškūs, gaivūs ir daug vitaminų turintys vaisiai itin tinka vaisių salotoms. Iš dešimties kivių rūšių itin vertinami geltonieji kiviai, dar vadinami auksiniais.

www.DELFI.lt

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ačiū, kad balsavot !