Kaip turėtų elgtis gera žmona (1955 metų patarimai!)


Klasiokas Skype man įmetė nuskenuotą atvartą, kuris labai praskaidrino nuotaiką. Kodėl? Nes suvokiau, kaip toli mes pažengėme!

Beveik prieš 60 metų amerikiečiai buvo užsimoję visoms žmonoms pasiūlyti įtikėti į virtuvės religiją. Ką turėjo mokėti gera žmona?

1955 metų gegužės 13 dieną amerikiečių leidinys „Housekeeping Monthly" išspausdino "The good wife's guide" - manifestą, siūlantį moterims tapti tobulomis žmonomis.

Šį kartą susilaikysiu nuo komentarų, tačiau jūsų mintis man išgirsti būtų labai smalsu. O gal tuose priesakuose nemažai tiesos? Kai kur tikrai yra logikos, pavyzdžiui, neužsipulti grįžusio po darbo vyro su savo problemomis. Iš tiesų geras paratimas - tada vyras būna nepasiruošęs klausyti, jam reikia apsiprasti, kad grįžo namo, pailsėti, o po gero pusvalandžio jis jau bus įsitraukęs į „naminį" gyvenimą.

Galbūt jūs tokia esate? Gal tai padeda išsaugoti santykius ir santuoką? Pasidalinkite komentarais. Arba palyginkite dabartinį savo gyvenimą su tuo, kokį piešė amerikiečiai.

Taigi - garsusis amerikiečių opusas, kurį skaitant, vietomis ėmė juokas.

1. Paruoškite vakarienę. Ja reikia pasirūpinti iš anksto, kartais netgi iš vakaro, kad skanūs patiekalai būtų ant stalo, vyrui parėjus iš darbo. Tai būdas parodyti sutuoktiniui, kad galvojate apie jį ir rūpinatės jo poreikiais. Dauguma vyrų iš darbo grįžta alkani, o gero maisto vaizdas (ypač mėgiamo patiekalo) - neatsikiriama šilto sutikimo dalis.

2. Susitvarkykite. Pailsėkite 15 minučių, kad vyrui grįžus, atrodytumėte gaivi. Pasitaisykite makiažą ir susiriškite plaukus kaspinu. Atminkite, jog ką tik jį (vyrą) supo darbo rūpesčių prislėgti žmonės.

3. Būkite linksma, įdomi ir domėkitės juo. Po sunkios dienos jam būtina atsigauti, jam reikia įkvėpimo. Įkvėpti vyrą - viena iš jūsų tiesioginių pareigų.

4. Panaikinkite netvarką. Prieš grįžtant vyrui iš darbo, dar kartą sutvarkykite pagrindines namų vietas.

5. Surinkite mokyklinius vadovėlius, sudėkite vaikų žaislus, popierius ir t.t., paskui užtieskite stalus naujomis staltiesėmis.

6. Šaltais metų mėnesiais turėtumėte laiku pakurti židinį, kad apsaugotumėte vyrą nuo peršalimo. Jūsų vyras pajutęs, kad rado jaukų poilsio ir tvarkos prieglostį, būtinai įkvėps ir jus. Galiausiai pasirūpinimas vyro komfortu suteiks jums beribį asmeninį pasitenkinimą.

7. Paruoškite vaikus. Nuprauskite vaikams veidą ir rankas (jeigu jie maži), sušukuokie ir, esant būtinybei, perrenkite. Vaikai - mažos brangenybės. Tegul vyras mato, kad vaikai irgi prisideda prie komforto kūrimo, rūpinasi tėvu. Sumažinkite namuose triukšmo. Kai vyras pareina namo, skalbiamoji mašina, džiovyklė ir dulkių siurblys turi būti išjungti. Pasistenkite vaikus pratinti elgtis tyliai.

8. Būkite laiminga, matydama vyrą.

9. Pasitikitemalonia šypsena ir pademonstruokite nuoširdų troškimą jam įsiteikti.

10. Klausykitės jo. Galite turėti šimtus svarbių dalykų, kuriais norėtumėte pasidalinti su vyru, tačiau jam grįžus iš darbo - ne geriausias laikas tai daryti. Tegu jis kalba pirmas - atminkite, jo pokalbių temos yra svarbesnės už jūsiškes.


Shutterstock nuotr.

11. Vakaras priklauso vyrui. Niekada nepriekaištaukite, jei jis grįžta namo vėlai, eina vakarieniauti ar į kitas pasilinksminimo vietas be jūsų. Pasistenkite suprasti vyro gyvenimą įtampos ir spaudimo pasaulyje bei jo poreikį atsipalaiduoti.

12. Jūsų tikslas - paversti namus taikos, ramybės ir tvarkos vieta, kurioje jūsų vyras galėtų atgaivinti savo kūną ir sielą.

13. Nesutikite vyro su priekaištais ir problemomis.

14. Nepriekaištaukite, jei jis grįžo namo vėlai arba jo nebuvo visą naktį. Tai smulkmena, palyginti su tuo, ką jam teko patirti per visą dieną.

15. Paverskite vyro gyvenimą patogiu. Pasodinkite jį į patogų fotelį arba paruoškite jam karštą vonią. Paruoškite jam gaivinamųjų arba karštų gėrimų.

16. Papurenkite jo pagalvę ir pasisiūlykite numauti jam batus. Kalbėkite su juo ramiu ir maloniu balsu.

17. Nereikalaukiteiš jo veiksmų paaiškinimo ir neabejokite jo garbingumu bei teisingumu. Atminkite, kad jis - namų šeimininkas, visuomet besielgiantis teisingai. Jūs neturite teisės reikalauti iš jo pasiaiškinimo.

18. Gera žmona visuomet žino savo vietą. http://www.5braskes.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...