Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė: geriausias kelias įteisinti dvigubą pilietybę - referendumas


Pasaulio Lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė teigia, kad geriausias būdas įteisinti dvigubą pilietybę būtų referendumas dėl Konstitucijos pakeitimo.

Tokią poziciją D.Navickienė žurnalistams išsakė ketvirtadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

"Aš nesu nei Konstitucijos, nei įstatymų ekspertė. Galima pakeisti ir Konstituciją vienu keliu, kitu keliu galima pakeisti įstatymus. (...) Yra įvairių būdų. Geriausias, žinoma, būtų referendumas, bet turime palaukti", - kalbėjo pirmininkė.

Pasak jos, prieš kelis metus pasaulio lietuviai nebūtų sutikę su siūlymu dvigubos pilietybės klausimą spręsti referendumu, tačiau Lietuvos piliečių nuotaikos šiuo atžvilgiu per pasikeitė.

"Dabar lietuvių tauta jau pradeda suprasti, kiek daug yra išvykusių ir kiekviena šeima, kiekvienas kaimas turbūt šiek tiek yra paveiktas", - teigė D.Navickienė.

Jos teigimu, susitikime pas šalies vadovę nutarta palaukti, kokią poziciją dėl dvigubos pilietybės išsakys Konstitucinis Teismas, kuris priėmė prezidentės prašymą išaiškinti pilietybės nuostatas.

"Pasikalbėjome, prašymų neturėjau, reikalavimų jokių niekada neturėjome. Nutarėme palaukti kol Konstitucinis Teismas pasisakys. Aš jai padėkojau, kad pateikė prašymą Konstituciniam Teismui", - kalbėjo Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

BNS
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...