Kas šeštas lietuvis gimsta užsienyje


Drauge su ekonominės krizės banga plūstelėjusi emigracija ne tik sutirpdė Lietuvos gyventojų skaičių,kuris jau nesiekia simbolinių trijų milijonų. Emigracijos rykštėkėsinasi ir į ateities visuomenės gyvybingumą, rašo „Respublika“

Sociologai buvo šokiruoti paaiškėjus, kad pastaraisiais metais ne Lietuvoje gimsta apie 16 proc. lietuvių naujagimių. Pavyzdžiui, pernai Alytuje iš viso gimė 558 naujagimiai, iš jų 130, t.y. 23,3 proc., gimė užsienyje.

Pasak Alytaus civilinės metrikacijos skyrius (CMS) Alytaus CMS vedėjos Birutės Valūnienės, daugiausia alytiškių gimsta Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, o pastaruoju metu - Norvegijoje.

Vilniaus CMS pernai įregistravo 9 938 naujagimius, iš jų ne Lietuvoje gimė 3 218 (32,38 proc.). Tokia didelė užsienyje gimusiųnaujagimių dalis sostinei tenka dėl to, kad emigrantai, ne tik vilniečiai, bet ir nedeklaravusieji Lietuvoje gyvenamosios vietos, apie savo kūdikio gimimą privalo pranešti Vilniaus miesto CMS.

Išviso Lietuvoje, Gyventojų registro tarnybos prie Vidaus reikalųministerijos duomenimis, pernai užregistruoti 36596 gimimai, 3 500 naujagimių pasaulį išvydo užsienyje.

Lietuvos darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovo dr. Boguslavo Gruževskio teigimu, dar didesnį nerimą nei augantis gimimų užsienyje skaičius kelia tai, kad kartu su tėvais emigruoja mokyklinio amžiaus vaikai, paaugliai.

„Jie suaugs su ta kultūra, papročiais, ir tada didelė tikimybė,kad jų socialiniai, kultūriniai ryšiai su gimtine susilpnės“, -teigė mokslininkas.

Statistikos departamento duomenimis, 2011 m. išvykimą į užsienįdeklaravo 1742 10-14 metų asmenys ir 3823 15-19 metų gyventojai. 2010 m. išvyko 2686 10-14 metų vaikai ir 4 909 15-19 metųjaunuoliai.

Tikimybė, kad dalis užsienyje gimusių ir augančių vaikųLietuvai gali būti prarasti, didina įtampą ir dėl to, kad šiems vaikams pasiekus amžių, kai įsiliejama į darbo rinką, dalies jųLietuvos darbdaviai nesulauks.

www.lrytas.lt

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...