Soliariumai kur kas pavojingesni, nei manyta


Tyrimais nustatyta, kad soliariumų įrangos keliamas pavojus sveikatai gerokai didesnis, nei manyta anksčiau.

Odos vėžį „pasigauti“ soliariume dvigubai lengviau, nei lepinantis kaitrioje Viduržemio jūros saulėje, praneša dailymail.co.uk.

Dandžio universiteto mokslininkai patikrino 402 soliariumų gultus ir paaiškėjo, kad jų skleidžiama kenksminga radiacija dvigubai viršija rekomenduojamą saugumo normą. Todėl mokslininkai įspėja, kad soliariumų lankytojos – o tai dažniausiai yra jaunos moterys – susiduria su kur kas didesne rizika, nei buvo manyta iki šiol.

Mokslininkai paskaičiavo, kad dešimt soliariumo gulte praleistų minučių odos vėžio riziką padidina dvigubai, lyginant su tuo pačiu laiku vidurdienio saulės atokaitoje Viduržemio jūros pakrantėje.

Pasaulio sveikatos organizacija konstatavo, kad soliariumų keliamas mirtinas pavojus niekuo neatsilieka nuo cigarečių, todėl pomėgis kaitintis priešais soliariumų lempas įtrauktas į itin pavojingų, vėžį sukeliančių įpročių sąrašą.

Deja, iki šiol Anglijoje nebuvo daug kalbama apie soliariumų keliamą grėsmę. Nors pernai metais vyriausybė uždraudė jais naudotis aštuoniolikos metų neturintiems asmenims, baiminamasi, kad šis įstatymas iki šiol nėra tinkamai įgyvendintas.

Dauguma sporto klubų ir grožio salonų turi monetomis valdomus soliariumus, kurie nėra prižiūrimi, todėl nėra jokių galimybių neleisti paaugliams degintis juose kada tik panorėję.

Tyrimui vadovavęs profesorius Harry Moseley kaltina soliariumų pramonę keliant pavojų jaunų moterų ir kitų dirbtinio įdegio mėgėjų sveikatai. „Tokia situacija yra nepriimtina ir būtina įgyvendinti griežtesnes kontrolės priemones, - įsitikinęs ekspertas. - Didelio galingumo soliariumų lempų atsiradimas, turint omenyje neefektyvią soliariumų pramonės savireguliaciją, jauniems žmonėms kelia dar didesnį pavojų, nei buvo manyta“.

Patikrinus 402 soliariumų studijų ir grožio salonų deginimosi gultų skleidžiamą radiaciją bandyta įvertinti odos vėžio riziką ir palyginti ją su natūralios saulės keliamu pavojumi. Leidinyje „British Journal of Dermatology“ pristatomo tyrimo duomenys rodo, kad 90 procentų patikrintų soliariumų gultų skleidžia radiaciją, kuri viršija Europos Sąjungos nustatytas saugumo normas.

Viename soliariume nustatyta tokia stipri radiacija, kad jos keliamas pavojus yra šešis kartus stipresnis lyginant su galimybe susirgti odos vėžiu kaitinantis prie Viduržemio jūros.

„Cancer Research UK“ pateikiami duomenys rodo, kad pastarąjį dešimtmetį piktybinės melanomos – tai daugiausia mirčių pareikalaujanti odos vėžio forma – išaugo dvigubai. Kasmet ji diagnozuojama 13 tūkstančių britų, o 2800 tokių pacientų – kainuoja gyvybę.

Jau anksčiau tyrimais nustatyta, kad deginimasis soliariumuose nesulaukus 35 metų amžiaus piktybinės melanomos riziką padidina beveik 90 procentų.

Tyrimą finansavusio „Cancer Research UK“ vyresnioji sveikatos informacijos skyriaus specialistė Yinka Ebo konstatavo: „Žinia, kad tiek daug soliariumų gultų Anglijoje neatitinka saugumo standartų, kelia nerimą. Tai tik suteikia daugiau svorio mūsų patarimui, kad soliariumas nėra to vertas“.

www.DELFI.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...