Šarūnas Jasikevičius: „Aš ne kaip graikai, kurie „Olympiakos“ nekenčia labiau nei myli „Panathinaikos“ komandą“


Nors praėjusį tarpsezonį Šarūnas Jasikevičius kelis kartus buvo sulaukęs kvietimo į Atėnų „Panathinaikos“ ekipą, tačiau abukart nusprendė į Graikiją nebegrįžti.

Kaip 36 metų amžiaus 192 cm ūgio gynėjas teigė „Eurohoops.net“, sprendimo neapsivilkti žalių marškinėlių priežastimi buvo ta, jog „Panathinaikos“ trenerio postą paliko Željko Obradovičius.

„Į “Panathinaikos„ atvykau dėl Ž.Obradovičiaus ir, kai jis paliko komandą, jaučiau, kad taip pat ją paliko ir didžiausia mano priežastis žaisti šioje ekipoje“, – sakė Š.Jasikevičius.

Interviu davęs po Barselonos „Barcelona“ mačo prieš Pirėjo „Olympiakos“, gynėjas palygino žaidimą prieš „raudonuosius“, vilkint „Barcos“ ir „Panathinaikos“ marškinėlius.

„Jaučiuosi visai kitaip, prieš “Olympiakos„ žaisdamas su “Barca„, – teigė lietuvis. – Tai ne tas pats, kas būdavo žaidžiant su “Panathinaikos„, bet “Olympiakos„ man nekelia neigiamų emocijų. Problema yra tame, kad aš myli “Panathinaikos„. Aš ne toks, kokie yra graikai, kurie “Olympiakos„ nekenčia labiau nei myli “Panathinaikos„ (juokiasi – red. past.).

Žinoma, puiku laimėti prieš “Olympiakos„, tačiau aš to nesureikšminu. Tiesiog džiaugiuosi savo komandos pergale, nes “Top 16„ etape reikia laimėti beveik visas namų rungtynes bei keletą dvikovų išvykoje“.

– Nors taip mylite „Panathinaikos“, tačiau ekipoje nelikote...

– Taip. Toks yra gyvenimas. Nepamirškite, kad aš taip myliu ir „Barcą“. Aš joje žaidžiau prieš 11-12 metų ir tai, ko gero, yra vienintelė ekipa, dėl kurios galėjau palikti „Panathinaikos“. Kai atsirado tokia galimybė, aš ja pasinaudojau. Gyvenimas tęsiasi. Vis tiek esu įsitikinęs, kad kada nors grįšiu į „Panathinaikos“.

– Manėte, kad Jums dar nelaikas imtis trenerio darbo...

– Taip, tai buvo dar nelaikas treniruoti komandą. Aš dar nenužudžiau manyje esančio krepšininko. Aš vis dar mėgaujuosi ėjimu į treniruotes, mėgaujuosi juntama kančia. Kol taip jaučiuosi, aš nesustosiu, nes tai yra pats geriausias darbas!

– Kiek metų visa tai truks?

– Nežinau. Po kiekvienų metų turi apsvarstyti, ar gali žaisti dar metus. Metai po metų būna tas pats ir artėjančią vasarą matysime, kaip bus.

– Kodėl pasirinkote „Barcelona“ vietoj „Panathinaikos“? Jūs esate žaidėjas, kuris niekuomet aikštėje nieko nebijojote. Nejau išsigandote pasikeitimų komandos sudėtyje ir vadovybėje?

– Mano pasirinkimas nelabai buvo susijęs su „Panathinaikos“. Tiesiog jau ilgą laiką norėjau grįžti į „Barcą“. Man labai patinka Barselona, joje jaučiuosi patogiai. Žinoma, aš mylėjau ir Atėnus – jie man jau kaip ir namai -, tačiau jaučiau, kad man tai puiki galimybė vėl išgyventi viską, ką patyriau prieš 11 metų. Komandos situacija atrodė kiek stabilesnė ir į „Panathinaikos“ atvykau dėl Ž.Obradovičiaus. Kai jis paliko komandą, aš jaučiausi... Patys žinote, dėl ko atvykau. Taip pat buvo labai skaudu matyti, kad vaikinai pradėjo palikdinėti komandą, nežinojau daugybės komandos draugų ir vienintelis žaidėjas, su kuriuo norėjau žaisti buvo Dimitris Diamantidis.

– Ar dar ir dabar sekate komandos žaidimą?

– Taip, žinoma.

– Manote, kad sezonas jiems bus sėkmingas?

– Ką reiškia žodis sėkmingas?

– Žinote, kad Graikijoje tai reiškia čempionų laurus...

– Manau, kad tai įmanoma.

– Bet „Olympiakos“ dabar turi pranašumą...

– Taip, jie turi pranašumą. Jie, laimėdami Graikijos čempionatą ir Eurolygą, nuo savo nugaros nusimetė milžinišką beždžionę. Regis, jie turės ir namų aikštės pranašumą, kas yra svarbu. Tačiau svarbiausia laimėti bent vienas rungtynes varžovų aikštėje. Tikiu, kad „Panathinaikos“ gali laimėti, jie vis dar tebeturi D.Diamantidį.

– Bet jis dažnai būna traumuotas. Ar manote, kad tai yra problema, jog jis kiekvienose rungtynėse turi žaisti po 30 minučių ir daugiau?

– Taip, bet jis nežaidžia vasarą, tad neturi pasiteisinimo. Kai mes rungtyniaujame vasarą, jis eina į paplūdimius (juokiasi – red. past.), tad jis gali žaisti ištisus metus.

– Nors ir atsisakėte pasiūlymo tapti „Panathinaikos“ treneriu, ar matote save vieną dieną tapsiančiu kitu „Panathinaikos“ Ž.Obradovičiumi?

– Nežinau. Matysime. Aš vis dar mąstau, elgiuosi kaip žaidėjas ir mėgstu drabužinės atmosferą, esant su kitais vaikinais. Niekada negali žinoti, kas bus. Kai kurie žmonės mano, kad tai gali būti mano ateitimi, tačiau per anksti apie tai galvoti.

– Jūsų sūnus žais Kauno „Žalgiryje“ ar „Panathinaikos“?

– Abejose ekipose! Aš niekada nežaidžiau „Žalgiryje“, tačiau jis tikrai bus abejų ekipų sirgalius!


Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...