Vidurinio piršto rodymas policininkui – joks pažeidimas


Tikriausiai nė vienas teismas nepasveikintų asmens, kuris važiuodamas pro policijos pareigūnus jiems atstato vidurinį pirštą, tačiau nuo šiol JAV už tai negalės būti nei baudžiama, nei suimama.

Federalinio apeliacinio teismo teisėjas Jonas O. Newmanas nusprendė, kad „senovinis įžeidimo gestas nėra pakankama priežastis sulaikyti asmenį“.

Toks sprendimas priimtas byloje, kurioje Johnas Swartzas piktinosi policijos elgesiu, kai prieš šešerius metus pasaloje tykantiems pareigūnams jis parodė vidurinį pirštą. Tuomet išsikvietę pastiprinimą pareigūnai jį sulaikė.

Teismas nustatė, kad nors vyriškis nepažeidė kelių eismo taisyklių, jį vis tiek ėmė sekti policijos pareigūnai.

2006 metais J.Swartzas važiavo jo žmonos vairuojamame automobilyje, ir pravažiuojant pro kelių policininkus su greičio matavimo radarais jis nusprendė jiems parodyti vidurinį pirštą. Tuomet poros automobilį atsiviję pareigūnai paprašė pateikti dokumentus, o J.Swartzas patarė savo žmonai to nedaryti. „Užsičiaupk, tavo užpakalis ir taip bėdoje“, – esą taip jam pareiškė pareigūnas Insogna. Išlipusį iš mašinos pareigūnai surakino antrankiais ir sulaikė dėl chuliganizmo.

Jį sustabdęs policininkas Insogna teigia, kad sprendimą sekti vyriškį jis priėmė dėl kelių priežasčių. Visų pirmą, „Johno gestas atrodė taip, kad jis stengiasi patraukti mano dėmesį“. Antra, policininkas sako manęs, kad galėjo būti kažkas blogai automobilyje. „Aš tiesiog norėjau įsitikinti, kad keleiviai yra saugūs“, – sako pareigūnas pridurdamas, kad jis buvo susirūpinęs moters vairuotojos saugumu.

Teisėjas nusprendė, kad vidurinio piršto rodymas nėra pakankama priežastis sustabdyti asmenį, jeigu nėra pažeidžiamas joks kitas įstatymas. Teisėjo neįtikino ir policininko argumentai. J.O.Newmanas savo sprendime rašo, kad joks keleivis, turėdamas blogų ketinimų vairuotojo atžvilgiu, nebandytų atkreipti dėmesio į save rodydamas vidurinį pirštą policininkui.

(Visgi atsiminkite, kad toks sprendimas priimtas JAV, o ne Lietuvoje.)Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt
Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...