Su kovo 8-ąja mielos moterys!!!


 

  Šios dienos ištakos siekia Antikos laikus – remiantis rašytiniais šaltiniais, tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi karai tą dieną turėdavo būti nutraukti, kad kariai galėtų būti su savo moterimis. Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX-XX amžių sandūroje.

  Dabartinė moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje, aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje,Švedijoje.

  Kažkada Lietuvoje Tarptautinė moters diena buvo švenčiama panašiai kaip dabar švenčiama Motinos diena. Vaikučiai dovanodavo savo mamytėms gėles vyrai taip pat padovanodavo savo moterims gėlių, tačiau tarsi atsidėkodami už tai, kad jos motinos. Šiais laikais šventės papročiai pasikeitė. Vaikai savo mamas sveikina Motinos dienos proga (pirmąjį gegužės sekmadienį), o su Tarptautine moters diena moteris turėtų sveikinti išimtinai vyrai, pripažindami, kad jos lygiavertės partnerės.

  Ši šventė pirma pavasarinė šventė ir tarsi išjudina liaudį iš žiemos snaudulio,tą dieną Lietuvoje jaučiamas didesnis šurmulys nei visada. Gatvės pasipuošia praeivių nešinomis gėlėmis, darbovietėse girdėti šventinis šurmulys, net moksleiviai dar vis kai kurie neša mokytojoms įteikti gėlių.

  Ispanijoje ši šventė pažymima kaip moters darbininkės diena. Tą dieną pabrėžiamos moters teisės ir kova prieš “mačizmą”( vyrų išnaudojamas moteris), taip kad nedaugelis vyrų susipranta nupirkti gėlę savo moteriai ir išreikšti savo pripažinimą ar žavėjimasi. Paanalizuokim, ar būtina moterims dovanoti gėles??? ta pati klausima uzduoda daugelis vyrų, atsakymas gal taip, o gal ir ne..kiek zmoniu tiek nuomoniu. Vieni sako: nepriklausomai, ar ji mama, studentė, prostitutė, senutė, namų šeimininkė, mokslininkė ne kiekvienas gali, kaip Pugačiovos dainoje, dovanoti milijoną rožių, bet vieną žiedelį – būtina! Kiti sako, kad per šią šventę galime nudžiuginti ir bendradarbę, ir nepažįstamąją gatvėje, nereikia dovanų, nes tai būtų materialu. Tą dieną ypač reikia dėmesio ir gėlių. Nesvarbu, kokios spalvos, bet dovanotų iš širdies. Bent mažyčio tulpės žiedelio.

  O ką mano pačios moterys apie šią šventę? Kai kurios mano, kad ši šventė sovietinė ir kad jos jau nebereikėtų minėti. Kitos galvoja, kad tai būdas vyrams gerai pabaliavoti ir užsidirbti gėlininkams, bet dar lieka daug moterų, kurios laukia to žiedelio ar bent kokio švelnumo ženklo iš savo poros ar bendradarbio, draugo, arba netgi darbdavio, nors ir neretai būna, kad ta proga sveikina pačios save arba viena kitą. Štai koks didžiulis skirtumas tarp moterų ir vyrų nuomonės.

  Nagi palyginkime kodėl:

  Kodėl įsimyli vyrai:

50 proc. jaučia nepaliaujamą maudimą apatinėje pilvo dalyje.
29 proc. negali be mamytės.
13 proc. mėgsta, kas minkšta ir apvalu.
6 proc. tingi išsiplauti puodelį.
2 proc. - iš neturėjimo ką veikti.

  Kodėl įsimyli moterys:

61 proc. negali gyventi be kokių nors papildomų problemų.
13 proc. “užkimba” dėl pinigų.
11 proc. neklauso mamos.
9 proc. myli gyvūnus.
6 proc. - tiesiog kvailės.

Jei vyro veidas išteptas majonezu ir aplipęs daržovėmis - reiškia, jis girtas. O jei moters veidas išteptas mišraine - tai tik kosmetinė kaukė. Pagal savo prigimtį visos moterys yra angelai. Tačiau kai joms aplaužo sparnus, tenka skraidyti ant šluotos. Moralė MOTERIMS : jeigu nenori likti nesuprasta, kalbėk be užuolankų.
Moralė VYRAMS : atminkite kartą ir visiems laikams – vyrai  niekada nesako ‘taip:’
Vaikai - mūsų džiaugsmas. Moterys mūsų silpnybė, kartelį pasidavę silpnybei, džiaugiamės visą gyvenimą.

Dažnai galima sutikti vyrų, kurie šaukia, kad ir jų garbei turetų būt paskirta tokia diena, tokiu atveju moterys atsako, kad jų garbei jau yra tokia šventė, tai VELYKOS. Na o kaip norėsit pažymėti tą šventę, švęsti ar nešvęsti spręskite patys.

Daiva K. 

prensa1.com

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...