Metų Šventė Valencijoje - Las Fallas!!!


  

LAS FALLAS

  Las Fallas(liet. FAJOS aut past.) - tradicinė, kiekvienais metais Valensijos regione švenčiama šventė. Ispanijoje ji yra laikoma tarptautinė turizmo šventė, sutraukianti turistus iš viso pasaulio. Jau kovo antrą savaitę miestai ir miesteliai (ypač Valensija) pradeda pasiruošimą Fajoms. Kiekvienas  miesto ar miestelio rajonas turi savo būstinę vadinamą "casal Faller", savo narius taip pat išsirenka savo pagrindinį fajerą ir fajerę. Visus metus nariai renka lėšas, kad galėtų pasistatyti savo "FALLA", kuri vėliau dalyvauja gražiausios rinkimuose. Savaime suprantama, kad kuo daugiau pinigų surenkama, tuo didesnė ir gražesnė pastatoma Faja.

  Kovo 15 dieną įvairiose vietose ir aikštelėse pradedamos statyti visus metus ispanų menininkų kurtos statulos ir jų kompozicijos, galinčios siekti net 20 metrų. Dažnai kompozicijose bandoma perteikti  ispanų socialinį gyvenimą, politikus ar animacinius personažus. Visi šie kūriniai yra gaminami iš polisterolio, popieriaus, kartono ir medienos.

   Pasak istorikų Fajos buvo pradėtos švesti stalių ir dailidžių globėjo Šv. Juozo garbei. Priešais dirbtuves, tiesiog gatvėse sukurdavo laužus ir degindavo visas medienos atliekas. Sukurti laužai apšviesdavo jų mažas dirbtuves ir šitaip galėdavo ilgiau dirbti tamsiais žiemos vakarais.

  Despertá

  Kiekvieną rytą fajerai žygiuoja procesijomis, muša būgnus ir mėtydami petardas vadinamomis "tro de bac", kurios atsitrenkusios į žemę sprogsta, žadina aplinkinius. 

Mascletá

  Ši šventė asocijuojasi su ugnimi  ir paraku. Dvi savaites kiekviename miesto ar miestelio kampelyje plekši petardos, šaudomi įspūdingi fejerverkai, o 14 val. yra statomos mascletá. Pavadinimas kilęs iš valenciečių kalbos masclet, reiškiantis petardą. Skirtingai nei fejerverkai, tai labiau skirti išgirsti ir pajusti petardų sprogimai. Tai labai mėgstamas valenciečių, bet sunkiai suprantamas svečiams reginys. Vieniems, tai atrodo lyg muzikos garsai sukuriantys savotišką muzikinį kūrinį, trunkantį 5-7 minutes. Garso stiprumas kartais viršyja 120 decibelų. Susirinkusios minios žmonių ovacijomis užbaigia įspūdingą reginį.

  Valensijos savivaldybės aikštėje (Plaza del Ayuntamiento de Valencia) kiekviena mascletá atsieina nuo 6000 iki 9000 eurų.Kad palikti kuo didesnį įspūdį žiūrovams dažnai pirotechnikai dar prideda ir iš savęs.

  Šventės kulminacija įvyksta, kai kovo 19 naktį išrenkama pati gražiausia, meniškiausia ir įspūdingiausia "Faja". Eilės tvarka nuo prasčiausios iki gražiausios jos yra sudeginamos.

 

 

 

 

prensa1.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti..
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...