Ką verta aplankyti Barselonoje


 

ŠV. ŠEIMYNOS BAŽNYČIA (La Sagrada Familia) - Barselonos miesto simbolis, architekto A.Gaudi (1852 - 1926) žymiausias kūrinys. Šios bažnyčios statyba tapo A. Gaudi gyvenimo darbu. Architektas lyg atsiskyrėlis 16 metų praleido statybos aikštelėje, dažnai pamiršdamas ir apie valgį, ir apie miegą. Statyba, kuri buvo pradėta 1882 m., vis dar tęsiasi. 2026 m. planuojama pabaigti statybas A. Gaudi šimtosioms mirties metinėms paminėti. Tai iš tiesų viena iš originaliausių bažnyčių pasaulyje, kerinti mistiniu grožiu ir įtaiga.

 

GUELIO PARKE galima pratęsti pažintį su A. Gaudi. Jis žavi stiklo ir keramikos mozaikų grožiu, originaliu Šimto kolonų kambariu, ilgiausiu pasaulyje suolu. Iš čia atsiveria graži miesto panorama. Taip pat verta pamatyti ir kitus A. Gaudi kūrinius Barselonoje, atnešusius jam pasaulinę šlovę. Tai Casa Milla, Cassa Batllo, Palau Guell ir kt.

 

DAINUOJANČIUS FONTANUS 1929 m. pasaulinei parodai sukūrė katalonų inžinierius Karlosas Buigas. 1992 m., rengiantis olimpinėms žaidynėms, fontanai buvo atnaujinti. Tai fantastiškas vandens, spalvų ir muzikos šou, susiliejantis į pasakišką dermę. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų, skambant populiariai klasikinei muzikai, suteikia labai daug teigiamų emocijų.

 

GOTIKOS KVARTALAS (Barri Gotic), kurio centre Gotikinė katedra - didingas XIV a. pastatas. Tarp meno lobių katedroje yra viduramžių Katalonijos paveikslų. Šalia - karaliaus rūmai, kur Ferdinandas ir Izabelė sutiko K. Kolumbą, grįžusį iš kelionės į Naująjį pasaulį. Šiame kvartale Generaliteto rūmuose (Palau de la Generalitat) yra įsikūrusi Katalonijos autonomijos vyriausybė.

 

 

LAS RAMBLAS - žymiausia Barselonos gatvė. Šio ilgo bulvaro pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio rambla, reiškiančio kasmet išdžiūvančios upės dugną. Sakoma, jei pereisi ją visą iki pat jūros su jos rūmais, parduotuvėmis, kavinėmis, gatvės prekiautojais ir gyvomis skulptūromis, susidarysi puikų Barselonos gyvenimo vaizdą.

 

   S. DALI MUZIEJUS - lankomiausias muziejus Ispanijoje po Prado, žaisminga vieta, užimanti senąjį miesto teatrą. Muziejus buvo kuriamas pagal Salvadoro Dali sumanymą, jam pačiam vadovaujant. 24-iose muziejaus salėse eksponuojama S. Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir svarbiausia - paveikslai. Tobulai nutapytų daiktų košmariški deriniai, religinė ekstazė, Galos portretai, pilietinio karo iliuzijos, šiurpios alegorijos, keistai sujauktos žmogaus dalys vienus žavi, kitus stebina.

 

MONTSERATO VIENUOLYNAS - seniausias benediktinių vienuolynas Ispanijoje, įsikūrės ant neįprasto, dantytojo Montserato kalno, kurio aukščiausia viršūnė siekia 1236 m. Montserato kalnas susidarė prieš 25 mln. metų. Slenkant amžiams kalnas įgavo fantastiškiausias formas. Dabar - tai švenčiausia Katalonijos vieta. Čia meldžiasi Montserato Dievo Motinai - Juodajai Madonai.

Šiuo metu vienuolyno ansamblį sudaro renesansinė bazilika, gotikinis kiemelis, vienuolyno pastatai taip pat įrengti viešbučiai turistams, suvenyrų parduotuvės. Šiandien čia gyvena apie 80 benediktinių vienuolynų. Nuo XIII a. prie vienuolyno veikia berniukų choras, kurio auklėtiniai kasdien, išskyrus liepą ir rugpjūtį, gieda 13 valandos mišiose.

 

TARAGONA - provincijos sostinė, Costa Dorados širdis, garsėjanti antikiniu palikimu. Iki šių dienų šio seno miesto apylinkėse galima pamatyti romėnų laikų pastatų liekanų - dalį miesto gynybinės sienos (1100 m ir 12 m aukščio), forumo liekanas, amfiteatrą, akveduką. Soboras - pats reikšmingiausias viduramžių Taragonos paminklas. Taragona - miestas, kuriame puikiai dera istoriniai paminklai, viduramžių senamiestis, platūs šiuolaikiniai bulvarai ir modernūs statiniai.

 

 

  „PORT AVENTURA" - vienas didžiausių (plotas - 115 ha) pramogų parkų Europoje, kuriame ir suaugę, ir vaikai gali puikiai praleisti laiką, patirti nepakartojamų nuotykių ir per vieną dieną apkeliauti visą pasaulį. Atrakcionai vyksta įspūdingose egzotiškose visų žemynų šalyse ir vietovėse.Port Aventuros parke yra 31 restoranas su įvairių šalių virtuvėmis, 30 kvapą gniaužiančių atrakcionų ir karuselių. Kiekvieną dieną čia vyksta daugybė įvairaus žanro pasirodymų: teatro, muzikos, varjetė, magijos ir kitų.

Komentuoti..
Pigūs skrydžiai į Barseloną
2015-04-24 13:15:15, IP: 88.119.142.137
Nežinojau, kad Barselonoje yra vienas didžiausių pramogų parkas Europoje...būčiau žinojusi būčiau jau seniausiai ten apsilankiusi, o ne laukusi šios vasaros. :)
Palikti komentarą
Komentatorius*:
El. paštas*:
WWW svetainės adresas:
Komentaras*:
Saugos kodas:
UAB BT grupė - el. parduotuvių kūrimas lokio pastoge
speedfactor

Apklausa
Ar reikalingas kitas koncertas ar renginys?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Rezultatai...